Üliõpilaspilet

Eestis kehtib kaks üliõpilase staatust tõendavat kaarti – ISIC üliõpilaspilet ja Eesti üliõpilaspilet.

ISIC üliõpilaspileti ametlik esindaja Eestis on Eesti Üliõpilaskondade Liit. ISIC üliõpilaspilet tõendab tudengistaatust kõikjal maailmas ja annab soodustusi Eestis 1000 ja välismaal 125 000 müügikohas. 

Eestis pakutavate soodustuste kohta leiate infot veebis www.facebook.com/isiceesti ja www.isic.ee lehekülgedel ning mobiiliaplikatsiooni ISICBenefits kaudu. Teiste riikide soodustustega saate tutvuda veebilehel www.isic.org


Eestis väljastatakse kolme ISIC üliõpilaspiletit:

1.      ISIC üliõpilaspilet tavakaardina ehk kaart, mis ei ole seotud ühegi pangaga ja mida saab taotleda veebilehelt www.minukool.ee.

2.      SEB panga ISIC Tudeng pangakaart, mis ühendab endas rahvusvahelise ISIC üliõpilaspileti, MasterCard deebetkaardi  ja ühistranspordi Ühiskaardi funktsioonid. SEB ISIC Tudengi pangakaarti saab taotleda SEB internetipangast ja kodulehelt aadressil  www.seb.ee/isic ning SEB pangakontorites. SEB ISIC Tudeng pangakaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal.

SEB Panga ISIC Tudengi kaarti saate tellida SEB internetipangast aadressil www.seb.ee/isic  SEB kodulehelt saate kaardi tellida ka juhul, kui Te pole panga klient: konto avatakse Teile siis, kui lähete pangakaardile kontorisse järele.

Seda kaarti ei ole võimalik taotleda www.minukool.ee süsteemi kaudu

Lisaks oleme koostanud ISIC Tudengi kaardi jaoks tutvustava video, mis on leitav järgnevatelt veebilehtedelt:

•             https://youtu.be/5DAXpFp2cME (eesti keeles)

•             https://youtu.be/V5sKOvz32Ew (vene keeles)

Ja õpetliku klipi, mis aitab tudengitel enda kulutusi planeerida:

•             https://youtu.be/hCbxh3vQEus (eesti keeles)

•             https://youtu.be/6GxUt1JHAZY (vene keeles)

 

3.      Swedbanki ISIC MasterCard Tudengikaart, mis ühendab endas rahvusvahelise ISIC üliõpilaspileti ja deebet MasterCardi funktsioonid. ISIC MasterCard Tudengikaarti saab taotleda Swedbanki internetipangast aadressil www.swedbank.ee/isic.  Swedbank ISIC MasterCard Tudengikaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal. 

Swedbanki poolt väljastatav ISIC MasterCard Tudengikaart on viipemakse võimalusega deebetkaart, millega saab ka šopata netipoodides ja koguda preemiapunkte.

Screen Shot 2016-08-23 at 15.29.11

Igapäevaste rahaasjade ajamisel on abiks ka Swedbanki mobiilipank. Mobiilipangas saab kiirelt ja mugavalt vaadata kontojääki, teha ülekandeid, kaardi limiite muuta ning kaarti blokeerida ja taasaktiveerida. ISIC MasterCard Tudengikaarti saab taotleda Swedbanki internetipangast aadressil www.swedbank.ee/isic. Swedbank ISIC MasterCard Tudengikaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal.


Eesti üliõpilaspilet
 tõendab üliõpilasstaatust Eesti-siseselt. Erinevalt ISIC üliõpilaspiletist, saab kaardiomanik vaid Eesti-siseseid üliõpilaste soodustusi (nt ühistransport ja muuseumid). Eesti üliõpilaspileti taotlemise õigus on kõigil täis- ja osakoormusega õppivatel kõrghariduslikule õppekavale immatrikuleeritud üliõpilastel (v.a internatuuris, residentuuris ja eksternõppes õppivatel isikutel vastavalt ülikooliseadusele). Eesti üliõpilaspiletile ei laiene ISIC üliõpilaspileti soodustused.

Esmakursuslased saavad MinuKoolist üliõpilaspiletit taotlema hakata alates septembri keskpaigast, kui andmed on koolist jõudnud Eesti Hariduse Infosüsteemi. 
 

Kaartide kasutusvõimaluste kohta saab lisainfot EÜLi kontorist telefonil 6400423 või e-posti teel isic (ät) isic.ee.

Comments are closed.