10 põhjust, miks EÜL-i kandideerida

Veel viimaseid päevi on käimas kandideerimine Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatusse, volikogusse ja järelevalvekomisjoni. Otsustasime huvilistele välja tuua mõned põhjused, millist kasu toob EÜL-i ridadesse kuulumine.

1. Sest EÜL-is hakkad samm sammu haaval üha paremini mõistma ühe organisatsiooni regulatsioone ja riiklikku poliitikat, millest tuleb kasu aktiivseks kodanikuks kujunemisel ja ka silmaringi arendamisel.

2. Sest EÜL-is on hetkel vabad väga erineva loomu ja koormusega positsioonid, mis aitab igaühel endale sobiva variandi leida.

3. Sest nii paljud meie vilistlased on läinud edasi tegema vägevaid asju. Alustades erinevatest õppejõududest, avaliku sektori nõunikest, haridus- ja noortevaldkonna spetsialistidest kuni praeguse haridus- ja teadusministri Liina Kersnani välja – uhke seltskond, kellega liituda! Vaata näiteks meie teenetemärkide saajate nimekirja.

4. Sest EÜL-is saad soovi korral lihvida enda suhtlus-, argumenteerimis- ja esinemisoskuse briljantseks ning sinu kriitiline mõtlemine kujuneb tipptasemele.

5. Sest EÜL-i võrgustikku kuulumisega kogub tutvuseid igast Eesti nurgast ning sõpru leiame lisaks tudengiesindajatele ka teiste vabaühenduste ja avaliku sektori esindajate seast. Ja loomulikult on võimalik osaleda EÜL-i rahvusvahelises töös, mis hetkel küll toimub virtuaalselt, kuid peatselt loodame hakata taas partnerorganisatsioonidel koha peal külas käima. Näiteks osalevad EÜL-i asejuht Joonatan ja avaliku poliitika nõunik Allan sel nädalal Euroopa Üliõpilasliidu üldkoosolekul.

6. Sest sinu antav panus EÜL-is läheb otse Eesti üliõpilaste elu ja kõrghariduse kvaliteedi parandamisse. Boonusena saad end kutsuda inimõiguslaseks, sest seda me ju EÜL-is teeme: seisame kindla ühiskonnagrupi (tudengite) inimõiguste eest.

7. Sest kui on üks koht, mis mõistab, et töö ja õppimine saavad käia käsikäes, siis see on EÜL. Õppimine on tudengi elus prioriteet ja EÜL aitab paindlikult sellele prioriteedile keskenduda.

8. Sest EÜL-is saad osa erinevatest üritustest: lisaks koosolekutele tuleme kokku koolitustel, liikmesesinduste sünnipäevadel, EÜL-i Suveülikoolis, väljasõitudel jpm!

9. Sest lisaks tudengite huvide kaitsmisele saad sa aidata ka ISIC Eesti brändi edasi arendada. EÜL on ISICu ainuesindaja Eestis ning meil aitavad kaarte väljastada üliõpilasesindused ja pangad. Hoopis teistsugune, aga samuti väga äge võrgustik, kellega koostööd teha!

10. Sest EÜL-i kandideerimine on avatud veel 10. maini!

Boonuspunktidena saad…

  • aidata kommunikatsioonijuhil uusi fotolavastusi teha, et ta ise kodus end pildistama ei peaks uudist illustreeriva pildi tarbeks!
  • kohtuda meie erinevate neljakäpaliste meeskonnaliikmetega!

Niisiis, mis siin enam oodata:

Kandideeri juhatusse!
kandideeri volikogusse!
kandideeri järelevalvesse!

 

Leave a reply