2018 III kvartali kokkuvõte – Tambet

Ettevalmistusi täis juulikuu

Eesti delegatsioon BOM-il.

Juuli tegemiste peateemad olid BOM ja suveülikool, täpsemalt ettevalmistavad tegevused. Mitmed korralduskoosolekud, esinejatega lõplike kokkulepete sõlmimised, toimumiskohaga esindajatega läbirääkimised detailide osas jne.

Juulikuusse jääb ka Erakond Eestimaa Rohelised esindajatega kohtumine, eesmärgiga tutvustada meie platvormi riigikogu valimisteks 2019.

Juulikuu on EÜL-is ka kollektiivse puhkuse aeg. Sel aastal aga puhkasin ise veidi varem ja seetõttu sain juuli teises pooles nii mõnelgi korral kätt proovida kolleegide ametikohustusi täites. See oli põnev aeg, sest sain parema ülevaate sellest, milliste ülesannete ja klientide muredega minu kolleegid igapäevaseid ametikohustusi täites kokku puutuvad.

Baltic Organizational Meeting ja EÜL Suveülikool

Kõik BOM-il osalejad ühel pildil

Augustikuu algas esindamiskohustustega, kus koos Brittiga käisime EÜLi esindamas oma heade sõprade juures Eesti Noorteühenduste Liidu (ENL) suvekoolis.

Augustikuu kõige olulisemad sündmused olid vaieldamatult BOM ja suveülikool. See augustikuu teine nädal oli küll meeletult väsitav ja vastutuse koorem suur, aga usun, et lõpptulemusega võis rahule jääda. Sündmused toimusid, inimesed olid õnnelikud ja see tuntav kergus, mis pärast saabus, oli kirjeldamatu.

Tuleb tõdeda, et kolmas augustikuu nädal ei olnud oluliselt vähem tegus. Tegevuskava täiendamine, Noorte Nõukogu kohtumine Haridus- ja Teadusministeeriumis ning sealt sõit otse Riiga, et pärast Läti üliõpilaskondade liidu kontoris ööbimist varahommikul ühiselt startida Klaipeda poole, kus leidis aset Leedu üliõpilaskondade liidu suveülikool. Nii palju siis rahulikest suvekuudest.

Tegusalt jätkunud september

Septembrikuus panustasin osalejana Eesti 2035 strateegia loomise protsessi, osaledes nii Riigikantselei kui ka ENL-i poolt korraldatud strateegia arutelude sündmustel.

Septembris käisin kohtumas ka Isamaa fraktsiooniga, et tutvustada EÜL-i platvormi Riigikogu valimisteks 2019.aastal. Septembrikuus oli rõõm osaleda ka Tallinna Tehnikaülikooli väga väärika numbriga 100.sünnipäevaga seotud sündmustel.

Kogu möödunud kvartalit on ilmestanud erinevad koosolekud, nii volikogu, kaardivaldkonna, meeskonna kui ka avaliku poliitika koosolekud. Üldiselt igapäevane töine toimetamisviis, aga siiski üks koosolek jäi erilisena meelde. Selleks oli üks konkreetne volikogu koosolek, mil meie volinik Jari meile eesti viipekeelt õpetas.

Leave a reply