2020. a II kvartali kokkuvõte – Eleri Pilliroog

Rõõmsa, positiivse ning produktiivse tooniga võtame vastu kauaoodatud suvepuhkuse ning jätkame oma organisatsioonilise tegevuse strateegilise planeerimisega. Seetõttu on aeg järjekordseks tagasivaateks viimastele kuudele. Kodused koosolekud ja toimetused on asendunud kontoritööga, mis on taastanud ka meeldivad kohtumised liikmetega ja partneritega meie Pärnu mnt ruumides.

Esmakordselt virtuaalne üldkoosolek

Aprillikuusse planeeritud kahepäevane üldkoosolek koos oma vägeva kavaga pidi eriolukorra tõttu liikuma sügisesse, kuid see ei peatanud meid leidmast lahendusi liikmetega kohtumiseks, olgu siis Zoomi või mõne muu platvormi vahendusel. Kokku oleme teinud ligikaudu kuus kohtumist (sh üks koolitus ja üldkoosolek). Lisaks saime kätt proovida elektroonilisel hääletusel, mis andis mõtteid ka tulevikus digitaalsete vahendite kaasamiseks. Täname kõiki liikmeid, kes sel ajal meiega koos harrastasid e-üliõpilasesindamist ning oleme kindlad, et organisatsioonis tervikuna saime palju õppetunde ning kogemusi tulevikuks. 

EÜLikate Zoom-kohtumine

Kevad on üldjuhul tegus periood ka liikmete vahetumise osas, mistõttu on tänaseks muutunud mitmed üldkoosoleku esindajad, valitud sai uus volikogu koosseis, ametisse astus uus asejuht ning mõned uuendused toimusid ka büroos – eelkõige saame öelda “Tere tulemast EÜL-i perre” turundusjuht Henryle ning klienditoespetsialist Marleenile. Oma panuse EÜL-i on tänaseks andnud ja meie igakordse kiituskirja saavad endine turundusjuht Kadri-Ann, klienditoespetsialist Katrin ja avaliku poliitika nõunik Paul-Henry. Aitäh, et olete EÜL-i panustanud, arengut toetanud ning loodan, et head mõtted ja kogemused võtate kaasa ka järgmisteks väljakutseteks.

E-ettevõtlus

Eriolukorrast on absoluutselt mõjutatud olnud ka meie ettevõtlustegevus. Kaardivaldkonna töö küll ei lakanud, kuid ümberkorraldusi oleme teinud mitmeid. Eelkõige on kevadine aeg andnud võimaluse jõulisemalt liikuda edasi EÜL-i äriplaaniga, mille puhul valminud on turu- ja konkurentsianalüüs ning mis on toimunud ka koos EÜL-i arengukava loomise protsessiga. Nüüd, kui teame oma tugevusi, nõrkusi, võimalusi ja ohte, saame neid arvesse võttes just EÜL-i jaoks sobivaimad suunad sõnastada ning mõelda nende rakendamiseks vajalike eelduste peale. Kokku oleme nõukoguga kohtunud antud ajavahemikul kolm korda, mistõttu võib öelda, et loodame esmaseid töö vilju esitleda juba augustis toimuvas EÜL Suveülikoolis

Lisaks strateegilisele planeerimisele on toimunud mitmed ettevalmistused sügiseseks müügiperioodiks, kus loodame senisest rohkem näha soodustuspartneritena veebipoode, ISIC brändi väljaspool virtuaalruume ning välja võib hõigata koostööprojekti, mille raames saab esmakordselt võimaluse tellida ainult ISIC virtuaalkaardi ilma, et oleks tarvis omada füüsilist kaarti. 

Ei huvikaitse peatu, ei-ei!

Eriolukorra saabudes pelgasime, et riigi ja avalikkuse prioriteedid liiguvad kiiremas korras tervishoiu peale ning aega ja kohta kõrghariduse teemaliseks huvikaitseks ei ole. Tegelikkus polnud kaugeltki mitte selline ja seetõttu võiks öelda, et viimased kuud on olnud ühed kiiremad EÜL-i kui ka meie liikmete jaoks. Lisaks tavapärasele suhtlusele ministeeriumitega pidasime maha nõupidamise Rektorite Nõukoguga, andsime välja mitmeid artikleid, sõnavõtte ning postitusi ja olime pidevas kontaktis partneritega ja liikmetega, et kõrghariduse kvaliteet ei jääks digiõppe elluviimise jalgu. 

Tore kogemus oli esineda Education Nationi rahvusvahelisel veebiseminaril, kus jagasime tudengite kogemusi ja mõtteid digiõppe läbiviimisest. 

EÜL-i juhatus parima sooteadliku MTÜ tiitli üle rõõmu tundmas

Peale eriolukorra lõppemist tõusetusid oluliste küsimustena taas rahvusvaheliste tudengite õigused Eestis õppida ja siia siseneda. Siseministeeriumi plaanid ning sõnumid tunduvad täna olevat liialt ohtlikud, et neid ignoreerida ja loota parimale. Seetõttu jõudsime veel enne suvist puhkuste perioodi kohtuda Isamaa fraktsiooniga, et oma vaateid ja ettepanekuid tutvustada. Augustist jätkame taas aktiivset tööd rahvusvaheliste tudengite teemal ja samas ajaraamis tuleb peale ka kõrghariduse rahastamise avalik diskussioon.

 

Loe ka Joonatani, avaliku poliitika valdkonna ja ettevõtlusvaldkonna kokkuvõtteid!

Leave a reply