2020. a III kvartali kokkuvõte – Eleri Pilliroog

Sügistuulte ja soojade ilmadega võtame kokku möödunud kvartali EÜL-i elus. Järjest pimedamate päevade ning vähesema D-vitamiini ootuses võib tõdeda vaid üht – viimased kuud on olnud ütlemata kihvtid. Nüüd, olles juba halloween’i ja jõulupakkide ootuses, ei saa aga meelel ega motivatsioonil kargeda lasta. 

Uued inimesed, uued partnerid, uus melu

EÜL ettevõtlus vajab kõvasti energiat ning lennukaid ideid. Kui see on olemas, siis ei peaks meid miski enam peatama, et kõik soovitu ellu viia. Täpselt sellise suhtumisega alustasime aastat ja nüüd maitseme tegude vilju. Oleme teinud rekordeid, mida eales ei oodanud. Pole vahet, kas tegemist on pisikese või suure saavutusega. 

ISIC Annual General Meeting virtuaalkoosolek augustis

Esmalt alustasime juulikuud uute inimestega kontoris, meiega liitusid klienditoes Marleen ja turunduses Henry. Siiski pidime juba septembris head aega ja aitäh ütlema Henryle, kes liikus edasi uutele väljakutsetele, ja 9. oktoobrist liitub meiega uus turundusjuht, keda tutvustame teile peagi. Augustis liitusid ISIC perega kodumaine pank LHV ja mitmed uued põnevad soodustused (Selge ja Kiivi autokool, Velomarket, Eurosender jpt). On hea meel tõdeda, et ISIC on tänu meile ja partneritele nähtavam, sest müüginumbrid sellel sügisel on olnud üle ootuste head. 

Ettevõtluse strateegiline planeerimine on lõpuspurdis, sest oleme pannud paika meie esialgsed eesmärgid järgnevaks neljaks aastaks. Peale väikest organisatsioonisisest kinnitamist loodame neid mõtteid jagada ka laiema avalikkusega. Äriplaani raames koondasime pisema töögrupi nõukogu liikmete Kristiina ja Sveni ning büroost Triinu ja Henryga, kellega kolme nädala jooksul profileerisime kliente ning nendele sobivaid väärtuspakkumisi. Sisendit sai ka meie kliendirahuloluküsitlus, mis varsti lansseeritakse.

Kuid kõige muu toreda kõrvalt olid viimased kuud tervele ettevõtlusmeeskonnale ülimalt töised. Lahendada tuli igapäevaseid probleeme tellimisega, reklaamida ISIC kaarte ning tegeleda nii uute liitunud koolide kui ka olemasolevate koolide küsimustega. 

2+2 päästab tervise, 1% + 1,5% päästab teadmised

Pole ammu saladus, et EÜL-i üks tegevusaasta eesmärke on olnud seista kvaliteetse ja hästi rahastatud kõrghariduse ning teaduse eest. Eriolukord lükkas meie tegemised kevadest edasi ja seetõttu ei olnud ime, et just septembris läksime massidega tänavatele. Täitsa sõna-sõnalt.

Rahvaalgatuse üleandmine 14. septembril toimunud avalikul koosolekul. Vasakult: Ruth Tammeorg (TÜ Ametiühing), Heiki Lill (EMÜ Ametiühing), Eleri Pilliroog (EÜL-i juht)

Peale mitmeid kuid planeerimist koostöös Akadeemiliste Ametiühingute, Eesti Teaduskoja ja Eesti Ametiühingute Keskliiduga toimus 14. septembril ühiselt EÜL-i liikmete ja õppejõududega avalik koosolek Riigikogu ees.

Ürituse kulminatsioonile eelnevalt tegime koostöös TalTechi filmiklubiga vastavateemalise videoseeria, avaldasime partneritega artikleid ja kohtusime Haridus- ja Teadusministeeriumi, rektorite ning poliitikutega. Võtan need pingelised ja töised nädalad kokku oma avalikul koosolekul peetud kõne tsitaadiga: “Seega tuleb valitsusele uuesti meelde tuletada, et kõrgharidus ja teadus on vähemalt sama tähtsad kui kõik teised riigieelarve programmid. Leidkem üles oma väärtused, et tagada haritud ning teaduspõhine ühiskond”. Oli märgiline, et täpselt aasta tagasi määratud eesmärgile saabus riigieelarve tutvustamisega osaline lahendus: teadus saab 1% SKT-st ehk 56 milj lisaks ja kõrgharidus ligikaudu 10 milj. Olen öelnud, et nüüd jätkub meie pingutus kõrghariduse nimel, sest õppe kvaliteet ning jätkusuutlikkus ei ole põhjendus püksikummi lõdvaks laskmiseks. 

Kas meie pere laieneb?

Eesti Noorteühenduste Liidu Suvekool. Foto: Karin-Liis Tambaum

Ütlemata oluline on muidugi peatuda meie liikmetel. Sedapuhku lausa nii palju, et oodata on lisa. Taas tunnevad EÜL-i tegemiste vastu huvi Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilasesindus ja Kaitseväe Akadeemia kadetikogu. Loodame mõlemaid näha juba varsti meie aktiivse liikmeskonna hulgas! Kuid eks põhjust ei ole tähistada ainult perelisa puhul, vaid ka seetõttu, et käimas on ÜHVA projekt, mille eesmärk on arendada üliõpilasesinduste võimekust teostada huvikaitset. Läbitud on esimesed koolitused Suveülikoolis ning meedia ja avalikkusega suhtlemise alal. 

Peagi on saabumas EÜL-i üldkoosolek ja 29. sünnipäev, sel aastal siis 21.-22. novembril. Ürituse ettevalmistused käivad ja loodame teieni tuua imelised, harivad, meeleolukad ning töökad kaks päeva. Sellega seoses tuletame meelde kõikidele esindustele, et kutsuge meid külla! Oleme meeleldi nõus teile korraldama mõne sisuka koolituse, tutvustama tegemisi või niisama juttu puhuma. Samuti, kui teil peaks muutuma esinduses juhatuse või üldkoosoleku esindajate koosseis, siis tuleks sellest meid esmajärgus ka teavitada. 

Lõpetan need lõigud sooviga, et HOIA*-ksite enda tervist. Oleme pidanud selles uues olukorras korraldama oma õppetööd, tööd ja pereelu, mis nõuab tohutut pingutust. Sellegipoolest tean, et oskate ning jõuate toime tulla. Meie oleme mure korral ikka vaid mõne kliki kaugusel.  

Eleri Pilliroog

________________________

 *Tuletan meelde, et laadige endale alla koroona teavitusäpp HOIA.

 

 

Leave a reply