2020. a I kvartali kokkuvõte – Eleri Pilliroog

2020. aasta algus tuli kindlasti EÜLile uue motivatsiooni ja enesekindlusega. Eelneva aasta lõpus tehtud plaanid hakkasid lõpuks teostumise poole liikuma ning seega võiks öelda, et algas tegutsemise aasta. Nagu me näeme, on ka riigi majandusel ning rahvusvahelisel olukorral palju meile õpetada seoses kriisiks ettevalmistumise, oma tervise hoidmise ja nutikate lahenduste leidmisega. Sellegipoolest sai palju juba esimeses kvartalis ära tehtud.

Muutused rindel ja kodus

Aastat alustasime suuresti täienenud koosseisus, mis laiendas väärtuslikku inimressurssi nii avaliku poliitika kui ka ettevõtlusvaldkonna jaoks. Sellega seoses soovin tänada pikaajaliselt Eesti Üliõpilaskondade Liitu panustanud inimesi – Eva Liina Kliiman, Joanna Kurvits ja Vello Raja. Oleme alati seda meelt olnud, et EÜL peab pakkuma võimalust tööalaseks arenguks, olles samal ajal ka heaks hüppelauaks. Mul on rõõm näha, et meie endiste töötajate sihid on kõrgel, olgu see siis valitsusasutus või mõni ettevõte. Jõudu ja jaksu Teile edaspidiseks!

EÜLi juhatus ja AP meeskond EMÜ üliõpilasesinduse juubelil

Juhina liikusin uuest aastast suuresti ettevõtlusvaldkonna koordineerimise peale, kuhu meeskonda kuuluvad turundusjuht Kadri, bürooassistent Lea, klienditoe spetsialist Katrin ja meiega äsja liitunud müügijuht Heindrich. Ettevõtlusvaldkonna jätkuvaks toeks on meie teravmeelne nõukogu. Avaldame organisatsioonipoolse tänu nõukogust edasi liikunud Elis Tootsmanile ja Ivo Visakule ning ütleme “Tere!” meie uuele nõukogu liikmele Sven Andersonile.

Kuid see pole veel kõik. Kevad on ilus ja värviline aeg, mis toob endaga kaasa ka mitmete esinduste valimised. Seega kutsun üles kõiki vähegi motiveeritud tudengeid julgust kokku võtma, et esindada just enda üliõpilaskonda kohalikul või riiklikul tasandil. See aeg jääb Teile kindlasti meelde!

Ettevõtlik EÜL

Uuenenud ISIC brändi najal alustasime jaanuaris hoogsalt kaartide taotlemise perioodi. Koos sügisega on aasta algus teine kiire-kiire aeg, mil tööd on nii koolide administraatoritel kui ka EÜL personalil. Samaaegselt on viimaste kuude jooksul meie brändiga liitunud mitmeid koole, kes on huvitatud ISIC võimalustest koolis. Näiteks avanes Maaülikooli tudengitel taas võimalus tellida mitmeaastaseid kaarte ja need kätte saada kooli üliõpilasesindusest. Tere tulemast ISICu perre!

EÜL Eesti Vabariigi aastapäeva puhul lipu heiskamisel 

Organisatsioonisiseselt alustasime nõukoguga finantsanalüüsi koos põhjaliku eelarve-, müügimahtude ja turuanalüüsiga. Samaaegselt alustas ka turundusstrateegia töörühm. Nimelt  on 2020. aasta tegevuskava põhjal EÜLi eesmärk aasta lõpuks koostada äristrateegia, mis toob veel mitmeks kuus analüüsimist, kohtumisi väliskonsultantidega ja alastrateegiaid. Kõik ikka selleks, et kogu ettevõtlustegevus oleks ka tulevaste juhatuste käe all jätkusuutlik. Selle tarbeks toimusid ka nõukogu ja volikoguga arengupäevad 18.-19. jaanuaril. Arutasime nii organisatsiooni üldist arengut kui ka tegevusplaane konkreetsetele kogudele.

Tähelepanu väärivad hetked huvikaitses

Kogu planeerimise ja töö juures ei jää kõrvale ka meie huvikaitse, mis sisuliselt algas siis, kui lõppes talvepuhkus. Jaanuaris tagasisidestasime Siseministeeriumi eelnõud, mis kulmineerus huvirühmade ümarlauaga. Andsin sel teemal Delfile mõned kommentaarid. Jätkuvalt peab toonitama, et ka Eestisse õppima tulnud välistudengid väärivad võrdseid õigusi ja kohustusi. See tähendab, et igasugune diskrimineerimine ei ole tolereeritav. Loodame organisatsioonina, et Eesti kõrgharidusmaastik säilib atraktiivsena võimekatele ja motiveeritud talentidele.

Tallinna Tervishoiukõrgkooli üliõpilasesinduse 25. sünnipäev

Jaanuaris jätkas tööd kõrgharidusrahastamise töörühm, kus koos esindajatega oleme töötanud välja visuaalid, põhiargumendid ja tegevuskava selleks, et tuua ühiskonnas kõrghariduse ja teaduse alarahastatus pildile. Tänaseks jätkuvad vaid meie online tegevused, sest oleme kõik vastutustundlikud ning #püsimekodus.

Edasised kuud tuleb nüüd mõneti ootusärevuses vastu võtta. Töötame kõik kodukontoritest, mis on nõudnud nii ümberharjumist kui ka teatud mõtteviisi muutust. Oleme avastanud veelgi toredamaid platvorme, kus tööd korraldada ja loodame, et peagi ka see raske aeg möödub.

Soovin kõigile karget tervist!

Leave a reply