EÜL-i paneel 2020. aasta Arvamusfestivalil

Arvamusfestival toob 14.-15. augustil taas kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et läbi tasakaaluka arutelu luua paremat arusaamist iseendast, teineteisest ja maailmast. Eesti Üliõpilaskondade Liidul on rõõm olla esindatud 2020. aasta Arvamusfestivalil paneeliga “Ahistamine kõrgkoolis – erandjuhtum või normaalsus? Kus on piir?” Paneel leiab aset laupäeval, 15.08 kell 17.00–18.30 Paides, Arvamusfestivali Võrdse kohtlemise alal.

2020. aastal valmis Eesti Üliõpilaskondade Liidu eestvedamisel uuring Eesti avalik-õiguslike kõrgkoolide hulgas, mille tulemustest selgus, et probleem on sügav ning soolise ja seksuaalse ahistamise tagajärgedega tegelevad instantsid kõrgkoolides on vähe reguleeritud.

Paneeli raames arutame muuhulgas: millised reeglid ja seadused kehtivad laiemalt ahistamise teemal? Kuidas läheneda tunnetuslikele/kultuurilistele erinevustele? Kust leida häid eeskujusid süsteemide loomiseks antud olukordadega toimetulemisel? Kellel langeb vastutus olukordade lahendamisel? Kuidas tuua antud teema tabu staatusest ühiskonnas välja?

EÜL-i paneeliga liitub sotsiaalminister Tanel Kiik, Tallinna Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglas, Feministeeriumi toimetaja Aet Kuusik, ajakirjanik Rain Kooli ja üks uuringu eestvedajatest Eva Liina Kliiman. Paneeli modereerib ajakirjanik Heliis Nemsitsveridze.

Paneelist toimub otseülekanne Facebooki vahendusel ning Tallinnas saab Võrdse kohtlemise ala otseülekannet näha suurel ekraanil Odeonis.

Leave a reply