Avatud on kandidaatide esitamine EÜL-i tunnustustele

23. novembril on EÜL-il sünnipäev ning tavapäraselt toimub selle tähistamise raames ka EÜL-i aukirjade ja teenetemärkide jagamine. Kuigi pidude korraldamisega tasub praegustes tingimustes olla ettevaatlik, soovime sellegipoolest edasi kanda EÜL-i tunnustamise traditsiooni. Seetõttu kutsume ikkagi ka sel aastal üles mõtlema inimestele ja organisatsioonidele, kes on üliõpilaskonda panustanud, ning esitada säravaimad neist EÜL-i aukirjade ja teenetemärkide kandidaatideks.

Kõik isikud ja organisatsioonid on teretulnud oma nominatsioone esitama ning seda saab teha veebis ankeedi vahendusel 24. oktoobrini.

Aukirju jagame kahes kategoorias: aasta esindaja ja aasta tudengisõber.

Teenetemärke on kolm:

  • Kuldmärk on EÜL-i kõrgeim autasu. Teenetemärk antakse väljapaistvale isikule, kellel on erakordselt suuri teeneid Eesti üliõpilaskondade ees ja/või isikule, kellel on pikaajaline panus Eesti üliõpilasliikumisse.
  • Hõbemärk on EÜL-i autasu, mis antakse Eesti üliõpilaskondade hüvanguks tulemusliku ja aktiivse tööga silma paistnud üliõpilasele või üliõpilaskondade ees suuri teeneid omavale isikule.
  • Teenetemärk antakse Eesti üliõpilaskondade või Eesti Üliõpilaskondade Liidu hüvanguks eeskujuliku tööga silma paistnud isikule.

EÜL-i tunnustamise statuudiga saab tutvuda SIIN ning varasemate laureaatide nimekirja leiab EÜL-i kodulehe vastavalt alalehelt.

Tunnustamise komisjoni kuuluvad juhatuse otsuse alusel sel aastal:

Volikogu esindaja: Allan Aksiim
Nõukogu esindaja: Kristiina Omuk
Vilistlaskogu esindaja: Eimar Veldre
Juhatuse määratud esindaja: Eleri Pilliroog
Staažikaim töötaja: Lea Einpalu

Tunnustamine toimub 21. novembril.

Lisainfo saamiseks palume pöörduda EÜL-i kommunikatsioonijuhi Triin Petersoni poole (triin.peterson@eyl.ee).

Leave a reply