Eesti delegatsioon 38. Euroopa Üliõpilaskonverentsil

15.-18.septembril toimus meie põhjanaabrite juures Helsingis 38. Euroopa Üliõpilaskonverents (ESC), mille teemaks oli kõrgharidus Euroopas aastal 2030. Eesti delegatsiooni esindajad EÜLi asejuht Kristel Jakobson ja EÜLi volikogu liige Joonatan Nõgisto (pildil keskel) omandasid uusi teadmisi mitmetel teemadel ning kohtusid üle Euroopa kokku tulnud üliõpilasliitude esindajetaga, vahetamaks erinevaid praktikaid ja kogemusi täna aktuaalsetel teemadel. Samuti kohtuti ka endise EÜLi volikogu liikme Martin Paluojaga, kes täna töötab igapäevaselt Euroopa Üliõpilasliidu (ESU)  juhtmeeskonnas. 

Konverentsi esimene pool keskendus Bologna protsessi senisele toimimisele ja rakendamisele, aga ka tulevikuperspektiivide arutamisele. Bologna deklaratsiooni allakirjutamisest saab sel aastal 20 aastat ning sellest tulenevalt vaatavad nii Bologna protsessiga liitunud riigid aga ka üliõpilasesindused üle selle implementeerimise ja parendamise võimalused. Rohkem on võimalik Bologna protsessi kohta lugeda Euroopa Komisjoni kodulehel (siin). Lisaks pälvis palju tähelepanu Euroopa Liidu kõrghariduspoliitika ning hetkel Euroopa Parlamendis arutlusel olev ettepanek suurendada drastiliselt Eramus+ programmi rahastamist.

Teine pool konverentsist oli pühendatud Euroopa Üliõpilasesinduste Liidu enda sisemise toimimise korraldamisele ning liikmete vahel teadmuse jagamisele. Näiteks arutati sõnavabaduse seadusandluste üle erinevates riikides aga ka kriisiolukorras organisatsiooni toimimise üle. Konverents tootis olulist sisendit järgmisele Euroopa Üliõpilasliidu koosolekule, mis toimub detsembri alguses Maltal.

Leave a reply