Eesti Üliõpilaskondade Liidu platvorm 2015. aasta Riigikogu valimistel

Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) võttis vastu platvormi, mis sõnastab üliõpilaste ootused Riigikokku pürgivatele erakondadele.

EÜLi juhatuse aseesimehe Johann Peetre sõnul peab Eesti püüdlema kõrgtasemelise kõrghariduse poole.

Eesti Üliõpilaskondade Liidu nägemusel peab astuma suuremaid samme kvaliteetsema kõrghariduse ja jätkusuutlikuma teaduse poole, mis oleks rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline.

«Kõrgharidus on avalik hüve, mis ei ole ainult tudengite asi. Kõrgharidus on kogu ühiskonna jaoks. Meie nägemuses peab algama dialoog kõrghariduse moderniseerumisest ja teaduse väärtustamisest riigi, kõrgkoolide ja üliõpilaskonna vahel,» täiendab Peetre ja toob välja, et Eesti on juhtiva e-riigina väga soodsas positsioonis hariduse kaasajastamiseks ning efektiivsemaks muutumiseks.

«Modernsem, efektiivsem ja kaasavamalt juhitud kõrgharidus ei nõua märkimisväärselt suuri kulutusi. Samas toob see endaga olulist tõusu kõrghariduse kvaliteedis ja selle panuses ühiskonda,» lisas Peetre.

Üliõpilased on valmis võtma kaasvastutuse riigi ja ülikoolide kõrval kõrghariduse juhtimise ja rahastamise otsustes ning õppekvaliteedi arendamisel.

EÜLi Riigikogu valimiste platvormi on võimalik lugeda SIIT.

Leave a reply