EKKA ja EÜL sõlmisid koostöömemorandumi

Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri (EKKA) juhataja Heli Mattisen ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) juht Eleri Pilliroog allkirjastasid koostöömemorandumi, mis formaliseerib kahe organisatsiooni koostöö ja aitab tagada tudengite kvaliteedivõrgustiku projekti jätkusuutlikkuse.

Koostöö eesmärk on erinevate osapoolte (EKKA, EÜL, üliõpilased) ootuste kaardistamine ning õppijate ja neid ühendavate organisatsioonide kvaliteedialase teadlikkuse ja võimekuse suurendamine. Lähiaastatel keskendub koostöö koolituste, töötubade ja arutelude korraldamisele, tudengite kvaliteedivõrgustiku kontseptsiooni uuendamisele ning kommunikatsioonitegevuste koordineerimisele.

EKKA juhataja Heli Mattisen kommenteeris, et hariduse kvaliteedist kõneldes kipume sageli ära unustama, kui suur on tegelikult õppija enda roll selle tagamisel. „Mida kõrgemad eesmärgid seab õppija iseendale ja mida nõudlikum on ta kõikide osapoolte suhtes, kellest eesmärkide saavutamine sõltub, seda lennukam saab olema tema teekond,“ leidis Mattisen.

EÜL-i juht Eleri Pilliroog sõnas, et koostöö fookus lasub üliõpilaste toetamisel. „Tudengite kvaliteedivõrgustik on EKKA ja EÜL-i koostöös tegutsenud juba neli aastat,“ selgitas ta. „Täna astume ühe sammu edasi, vormistades omavahelise koostöö laiemaks kui vaid võrgustiku üleval hoidmine. Soovime pakkuda üliõpilastele tuge, et mõtestada kvaliteeti kõrgkoolis ja selle eest ka seista. Loodame anda igale huvitatud tudengile vajalikud oskused ja tööriistad, et kvaliteetne kõrgharidus säiliks ning õitseks.“

Tutvu memorandumiga EKKA kodulehel.

Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur (EKKA) on juhtiv kompetentsikeskus Eestis õppeasutuste välishindamise alal. EKKA missioon on edendada kvaliteeti hariduse valdkonnas ning suurendada seeläbi Eesti ühiskonna konkurentsivõimet.

Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) on üliõpilaste katusorganisatsioon, mille eesmärk on seista üliõpilaste õiguste, vajaduste ja huvide eest riiklikul tasandil ning toetada üliõpilasesindusi nende töös.

Lisainformatsioon:

Heli Mattisen
Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri juhataja
tel 5178 197
e-mail: heli.mattisen@harno.ee

 

Leave a reply