2021. a I kvartali kokkuvõte – ettevõtlusvaldkond

Ettevõtlusvaldkonna tehnilised arengud

Sel kvartalil jõudsid ITIC õpetajakaart, IYTC noortekaart ja ISIC Scholar õpilaskaart samuti virtuaalkaartide sekka. Nimelt oli varasemalt virtuaalkaardina saadaval ainult ISIC tudengikaart. Infot virtuaalkaartide kohta jagasime meie erinevates kommunikatsioonikanalites ning sisuliselt sai sellele tehtud eraldi turunduskampaania. Suur rõõmusõnum on, et meil on isic.ee veebilehe arendamiseks uus partner Advertis OÜ, kellega koostöös on esimesel kvartalil tehtud veebilehel juba mitmeid uuendusi. Eriti rõõmsad oleme uue mobiilivaate üle, mis varasemalt oli puudulik ja kasutajale üpris ebamugavalt lahendatud. Arendustööd veebilehega jätkuvad ning üsna pea näeb ISICu kodulehel lehel nii mõndagi uut!  

ISICu ja Kookeri magus pakkumine (kehtib aprilli lõpuni!)

Koostöö nii Eestis…

Aasta algus on koostööpartnerluse rindel olnud pigem rahulik. Tundub, et koroonapandeemia avaldab oma jätkuvat mõju ettevõtetele. Sellest hoolimata on meil käimas 1. märtsist 30. aprillini hea kampaania Vanalinna Kooker tänavakohvikuga, mille raames saab ISIC kaardi omanik 15 või 20 minipannkooki ostes sama koguse tasuta kaasa. Uute koostööpartnerite rindelt pakuvad tudengitele soodsamalt enda teenust või tooteid Serdna Õigusbüroo, No2 Kohvik Narvas ning Kadaka Konverentsid. Läbirääkimisi oleme pidanud erinevate ettevõtetega, kuid paraku on lõpuks ühel või teisel põhjusel koostööst loobutud. 

Müügivaldkonnas on samuti sel kvartalil rahulik olnud, seda peamiselt kooliaasta keskpaiga tõttu. Sellegipoolest on ISIC Eesti kaartide kasutajate sekka tulnud 4 uut asutust ning oodata on ka teisi, kellega arutelud veel hetkel käimas. Kindlasti prognoosime suuremat huvi järgmistes kvartalites, kus haridusasutused hakkavad järjest rohkem planeerima suviseid arendusi ja järgmist kooliaastat. Seniks aga on aega põhjalikumalt silm peale visata tuleviku võimalustele: mis suunas ISIC kaarte arendada ja kuidas ISIC Eesti saaks kaasa aidata tudengite, haridusasutuste ja üldiselt keskkonna parendamisele.

…kui ka välismaal

Turundusjuht Gerlin koosolekul: oludele vastavalt distantsilt ja maskiga

Rahvusvaheline koostöö on I kvartalis eriliselt tähelepanu all olnud. Näiteks võttis turundusjuht Gerlin osa ISIC Belgia eestveetavast projektist “Social Samba”, et kasvatada turundusvõimalusi kohalikel turgudel. Samal ajal alustas ISIC peakontori juhtimisel tööd IT töörühm, millest võtab osa EÜL-i juht Eleri. Töörühma ülesandeks on kaardistada globaalse ettevõtte arendusi ning tehnilist strateegiat. 

ISIC brändi tugevdamise eesmärgil oleme jõud ühendanud ISIC Läti ja Leedu kolleegidega. Üheskoos arutleme võimaluste üle, kuidas leida ajaefektiivselt ja tulemuslikult koostööpartnereid, kes kõnetaksid meie kliente –tudengeid ja õpetajaid– enim. Uuritud on affiliate marketing võimalusi ja kontakteerutud ses osas ka põhjamaade kolleegidega, kuna antud süsteem toimib neil juba aastaid edukalt. Seoses sellega oleme hakanud enda digikompetentse arendama ning õpitut rakendama ISIC kanalitel. Samuti teeme enda Baltikumi kolleegidega tihedalt koostööd pankadega suhtlemisel. Kohtutud on SEB ja Swedbankiga, et arutada nii arendusprojektide kui ka uute turundusalaste koostöövõimaluste üle. Toimunud on kohtumised erinevate üliõpilasesindustega, mille tulemusena oleme kaardistanud esinduste ootused ISICule ja esinduste halduses olevad kommunikatsioonikanalid ning läbi arutanud koostöövõimalused.

Üks ainsaid kordi, kus meie büroo sel aastal üksteisega kohtuda sai. Loodetavasti läheb varsti paremaks!

Ja hoiame pilku ka tulevikul!

Äriplaani elluviimise puhul oleme esimeses kvartalis keskendunud olemasolevate rahaliste ressursside kasvatamisele ehk oleme kokku koondanud erinevad ettepanekud, kuidas raha investeerida. EÜL-i juhatus on kohtunud finantsnõustajaga ja pidanud mitmeid kohtumisi nõukoguga, et panna paika võimalikud portfellid ning süsteem investeerimiseks. Lõplikku otsust ja selle tagamaad esitleme juba kevadel toimuval üldkoosolekul ka meie esindajatele. Teistele aga: eks järgmise kvartali kokkuvõttes kuulete! Taltsutamatu uudishimuga lugejad võivad ka meie meeskonnale kirjutada, ehk saame juba mõne vihje puistada.

Loe ka avaliku poliitika valdkonna kokkuvõtet!

 

Leave a reply