EÜL andis üle 2019. aasta tunnustused

23. novembril tähistasime Tartus Eesti Üliõpilaskondade Liidu 28. sünnipäeva. Iga EÜL-i sünnipäeva lahutamatuks osaks on ka teenetemärkide jagamine. EÜL sünnipäeval soovime tunnustada neid, kes on üliõpilaskonda kõige rohkem panustanud. Aukirjade ja teenetemärkide vääriliste kandidaatide esitamise võimalus on avatud nii EÜLi liikmeskonnale kui ka laiemale üldsusele, et oskaksime märgata neid,  kes väärivad tänu.

EÜLi tunnustamine toimub tunnustamise statuudi alusel (millega saab tutvuda siin: https://bit.ly/2oexS1K ). 2019. aastal jagasime aukirju kolmes kategoorias: aasta esindaja, aasta tudengisõber ja aasta tegu. Samuti tunnustasime EÜL teenetemärkidega isikuid, kes on andnud märkimisväärse panuse organisatsiooni tegutsemisesse.
Aukirjade ja teenetemärkide laureaatide valimiseks kutsutakse igal aastal kokku komisjon, kuhu 2019. aastal kuulusid Eleri Pilliroog, Katrina Koppel, Joonatan Nõgisto, Ivo Peets ja Kadri-Ann Salumäe.

Aasta tudengisõber 2019 tiitli pälvis Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land

Tiit Land on olnud hea partner nii Eesti Üliõpilaskondade Liidule kui ka TLÜ üliõpilaskonnale.  Tema abi on väljendunud nii kaasavas ja sõbralikus hoiakus, reaalses kaasamises kui ka toes nii Tallinna Ülikoolis sees rektorina kui Rektorite Nõukogu esindajana.

Aasta tudengiesindaja 2019 tiitli pälvis Tartu Ülikooli üliõpilane Toivo Kikkas

Toivo Kikkas on enam kui kaks aastat panustanud Tartu Ülikooli parendamisse eesmärgil  muuta õpikeskkonnas üliõpilaste vajadusi, huve ja soove arvestavaks. Tal on pikaajaline ajaloo ja arheoloogia instituudi üliõpilaskogu liige ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilaskogu esimees, kuid võitleb tudengite õiguste eest ka ülikooli kesktasandi otsustuskogudes, näiteks Tartu Ülikooli arengukava komisjonis ja ülikooli raamatukogu teadusnõukogus. Tema näol on tegemist hindamatu väärtusega Tartu Ülikooli üliõpilaskonnas.

Aasta tegu 2019 tiitli pälvis Bioteaduste Üliõpilasseltsi korraldatud Teadusmarss 2019

Seistes silmitsi olukorraga, kus ühiskondlik teadusrahastuse kokkulepe pole pidanud, teaduste tulevik sõltub projekti kirjutamisõnnest ja noorte jaoks ei tundu teadlase karjäär enam varsti tõsiseltvõetava variandina, on seda olulisemad üritused, mis teadlaste ja teaduse probleemidele tähelepanu pööravad.

Eesti Üliõpilaskondade Liidu teenetemärkide kõrgeima astme tunnustuse ehk kuldmärgi pälvis Elis Tootsman

Elis Tootsman oli EÜLi kommunikatsioonijuht aastatel 2015-2017, kuid tänaseni panustab ta üliõpilasliikumise nõu ja vahel ka jõuga. Elis Tootsman on andnud olulise panuse EÜLi meediakäekirja ja imagoloogilise poole kujundamisesse. Hetkel on Elis nõukogu liige, kus panustab aktiivselt EÜLi käekäiku ning tulevikuväljavaadetesse. Nõukogus omavad kommunikatsiooni kompetentside kõrval tähtsat rolli ka tema teadmised ettevõtlusest ja majandusest.

Eesti Üliõpilaskondade Liidu hõbemärgiga pärjati Martin Paluoja

Martin Paluoja on Eesti Üliõpilaskondade Liidu tegemistesse panustanud aastast 2016 ja seda nii volikogu liikmena, EÜLi rahvusvahelise esindajana kui nüüd töötades meie rahvusvahelises katuseorganisatsioonis. Eriti silmapaistvalt on Martin paistnud silma oma põhjalikkusega ja kindlate argumenteeritud seisukohtadega sotsiaalse õigluse küsimustes.

Eesti Üliõpilaskondade Liidu teenetemärkide saajateks valiti Kristiina Saare ja Meeli Pällin

Kristiina Saare on EÜLi ettevõtlusvaldkonna klienditoe- ja müügispetsialist. Enda ametiajal tänu väga heale inglise ja vene keele oskusele on Kristiina hoidnud kõrget taset EÜLi ettevõtlusvaldkonna klienditoe valdkonnas ja olnud ISIC Eesti delegatsiooni liige rahvusvahelisel ISIC Eventil, kus on andnud panuse laialdase kommunikatsioonivõrgustiku arendamisesse teiste riikide ISIC kaartide väljastajatega.

Meeli Pällin tagas koostööpartnerina ligi 10 aasta jooksul vajaliku stabiilsuse ja sujuvad üleminekud olukordades, kus EÜLi poolt kasutajatoega tegelevad inimesed puudusid või vahetusid. Asjalik tehniline abi Minu Kool keskkonna kasutamisel on olnud nii EÜL-ile kui ka õppeasutuste administraatoritele telefonikõne või ühe e-kirja kaugusel.

Palju õnne kõikidele laureaatidele ning täname teid silmapaistva panuse eest Eesti üliõpilasaktivismi arengusse. 

*Sünnipäevapeo fotoalbumiga saab tutvuda Flickr keskkonnas.

Leave a reply