EÜL tähistab oma 21. sünnipäeva vaatega tulevikku

Täna tähistab Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) 21. sünnipäeva ning nagu traditsiooniks on saanud, korraldab selle puhul konverentsi, mis toimub 24. novembril Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Seekordsel konverentsil “EÜLi strateegia 2014-2017” heidetakse pilk tuleviku suunas ning mõtliskletakse, millised võiksid olla järgmise 4 aasta suunad.

Konverentsil „EÜLi strateegia 2014-2017” vaadatakse üle Eesti ühiskonna tulevikuvalikud ning sealjuures EÜLi roll. . Samuti pööratakse tähelepanu võimalikele  muutustele Eesti kõrgharidusmaastikul ning arutletakse, mil viisil see mõjutab EÜLi ning üldse üliõpilasorganisatsioone.

„EÜL on 21 aastat Eesti ühiskonnas olulist rolli kandnud, me oleme kaasa mõelnud nii Eesti kui ka Euroopa tasandil ning andnud endast kõik, et panustada üliõpilaste paremasse tulevikku,“ sõnas EÜLi juhatuse aseesimees Monika Maljukov.

Konverentsil kõnelevad erinevad haridusvaldkonna spetsialistid nagu Euroopa Üliõpilasliidu (ESU) esinaine Karina Ufert, Tallinna Ülikooli professor Mati Heidmets ning Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri juhataja Heli Mattisen. Lisaks ettekannetele toimuvad konverentsil ka aruteluringid, kus osalejad saavad kaasa mõelda nii organisatsioonisisestel küsimustel kui ka laiemalt Eesti ja maailma tasandil.

„Eesti kõrgharidus ja üliõpilaste toetamine on liikunud õiges suunas ja peagi on näha, milline saab olema muudatuste mõju laiemalt tudengile ning ühiskonnale. Sellest tulenevalt on oluline, et me keskenduks järgnevatel aastatel rohkem kõrghariduse kvaliteedi kindlustamisele ning rahvusvahelistumise erinevatele tahkudele,“ ütles Maljukov

Eesti Üliõpilaskondade Liit asutati 23. novembril 1991. a eesmärgiga seista üliõpilaste hariduslike, sotsiaalsete ja kultuuriliste õiguste ja võimaluste eest. EÜLi esimesse juhatusse kuulusid Sulev Alajõe, Agu Vahur ja Kaarel Tarand.

Lisainfo:

Monika Maljukov
Juhatuse aseesimees
monika.maljukov@eyl.ee
513 5430

Leave a reply