EÜL: valitsus otsustas jätkata õiguse printsiipide rikkumist

Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) arvates on kahetsusväärne, et ministeeriumid ja valitsus ei arutanud sisuliselt õppelaenude hüvitamise jätkamist, vaid otsustasid jätkata õiguspärase ootuse ja õiguskindluse printsiipide rikkumise õigustamist.

„Avalikkusele tuleks seletada, miks otsustas riik jätkata teise pensionisamba makseid ning miks ei jätkata õppelaenude hüvitamist neile, kellel oli selleks tekkinud õiguspärane ootus. Me ei taotle riigile lisakohustuste võtmist, vaid ainult enne majanduskriisi antud lubaduste täitmist,” ütles EÜL-i juhatuse esimees Maris Mälzer.

EÜL-i eesmärgiks on taastada õppelaenude hüvitamise jätkamine ainult neile, kes võtsid õppelaenu enne 1. juulit 2009, mitte jätkata hüvitamist kõigile avaliku sektori töötajatele ja lapsevanematele. Eriti valusalt puudutas valitsuse otsus paljusid noori õpetajaid ning lasteaiatöötajaid, kelle töölepingud allkirjastatakse tavaliselt augustis ning kellel jäi seega hüvitamise jätkamisest puudu ainult kuu aega.

„Enne valimisi riigikogus toimunud arutelu järel lubasid kõigi erakondade esindajad, et õppelaenude hüvitamise küsimuse juurde naastakse pärast valimisi. Tuhanded endised ja tänased üliõpilased on pidanud pea kaks aastat ootama seda otsust,“ rõhutas Mälzer.

EÜL loodab, et õppelaenude hüvitamise jätkamise üle tekib riigikogus sisuline arutelu. Samas jätkab EÜL kohtuvaidlusi õppelaenude hüvitamise taastamiseks.

Õppelaenude hüvitamine avaliku sektori töötajatele ja lapsevanematele lõpetati riigi 2009. aasta teise lisaeelarve seadusega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadusega, mis võeti riigikogus vastu 18. juunil 2009, kuulutati Vabariigi Presidendi poolt välja 22. juunil ning jõustus 27. juunil. Avaldusi õppelaenu hüvitamise jätkamiseks oli inimestel võimalus esitada 30. juunini.

Lisainfo

Maris Mälzer
Juhatuse esimees
Eesti Üliõpilaskondade Liit
Telefon 5567 6119
E-post maris.malzer@eyl.ee
Koduleht www.eyl.ee
Blogi www.eyl.ee/ap
Twitter www.twitter.com/tudengiliit
Facebook www.facebook.com/Eesti.Uliopilaskondade.Liit

Leave a reply