Kutse aktsioonile: ühiselt kõrghariduse tuleviku nimel!

Eesti Üliõpilaskondade Liit kutsub kõiki tudengeid ühiselt seisma selle eest, et tulevases koalitsioonilepingus oleks esindatud ka üliõpilaste huvid.
Juba 2015. aastal tõstatasime kolm kõige valusamat puudujääki Eesti kõrgharidussüsteemis, mille puhul peame tõdema, et need on aktuaalsed ka 2019. aastal: kõrgharidus on alarahastatud, sotsiaalsete garantiide ja õppelaenusüsteem on tudengivaenulik ning doktoranditoetus ei küündi siiani määrani, mis täidaks toetuse eesmärki.

Eesti Üliõpilaskondade Liidu täpsemate ootustega tulevasele koalitsioonile saab tutvuda 11.märtsil Eesti Päevalehes ilmunud artiklis: https://bit.ly/2HfDfWK
Tallinnas toimuvale aktsioonile eelnes Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse eestvedamisel 11.märtsil aktsioon ka Tartus (https://bit.ly/2Ty4zWP) .

Kutsume kõiki kõrghariduse käekäigu ja tuleviku üle muret tundjaid 20. märtsil kell 12:00-13:00 kogunema Stenbocki maja ette (Rahukohtu 3) rahumeelsele aktsioonile, et kõrghariduse teemad ei jääks tulevases valitsuses tagaplaanile ning kõrghariduse käekäik saaks terve riigi prioriteediks!
Liitu teiste osalejatega juba täna aktsiooni Facebooki lehel.

Aktsioonil on võimalik kõikidel soovijatel ka sõna võtta. Palume kõne pidamise soovist võimalusel ette teada anda Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhile – Britt Järvet, britt.jarvet@eyl.ee .
Täpsem ajakava avaldatakse peatselt aktsiooni Facebooki lehel.

*Märtsikuu ilmad võivad olla heitlikud. Selleks, et külm liiga ei teeks, pakutakse osalejatele aktsioonil ka sooja jooki.
** Palume kõigil osalejatel võimalusel kaasa varuda ka enda organisatsiooni sümboolikat.

Leave a reply