Marlen Kakkori: Teie igaühe panus loeb, et luua aktiivset, vastutustundlikku, sallivat ja abivalmis ülikooli keskkonda!

Armas ülikooli pere! Mul on siiralt hea meel teid Üliõpilaskonna nimel tervitada ja eriti tervitan täna teid, meie esmakursuslased!

Mul on teile kõigile ülikooliaastasse kaasa anda neli olulist mõtet.

Esiteks. Üliõpilaskond väikesega algustähega on kõik umbes 9500 üliõpilast, kes õpivad Tallinna Ülikoolis, aga Üliõpilaskond suure algustähega on organisatsioon, kes meid esindab ja meie, tudengite, heaolu nimel iga päev tööd teeb! Üliõpilaskond kui organisatsioon pakub Sulle võimalust minna sama vana teed või valida uus suund enese arendamisel! See on Sinu valik! Mõtled – kuidas saan võtta maksimumi õpingute ajast? Kuidas kasutan ülikooli aastad nii, et nad oleksid minu elu kõige väärtuslikumad? Üliõpilaskond annab Sulle võimaluse. Kõige lähim võimalus on kandideerida septembris kursusevanemaks ja oktoobris üliõpilasnõukogusse Sinu instituudis! Kõige vastutusrikkam võimalus on kandideerida kevadel Üliõpilaskonna volikogusse, kes on kõrgeim üliõpilasesindusorgan Tallinna Ülikoolis. Lisaks on võimalus panustada Üliõpilaskonna huviklubides, nt kultuuriklubis või alustavas ettevõtlusklubis! Kõik need valikud loovad Sulle võimalusi arendada end õpingute kõrval! Soovitan neid siiralt, sest need kogemused on imelised, sest loovad praktilised oskused ning sotsiaalse kapitali, mis on kasuks tööturule sisenemisel ja kogu eluks!

Teiseks. Tuletan meelde, et üliõpilase kõige tähtsam töö on õppimine. Olgem nõudlikud iseenda suhtes, sest eduni viib töökus, mitte anne üksi. Rääkigem seminarides julgelt kaasa, sest kaheldes jõuame tõeni! Samas tarkus on ka õige ajal suu kinni hoida ja kuulata teiste mõtteid, lasta teistel kõneleda! Võtkem ise vastutus enda arengu eest siin ülikoolis ja pühendugem õppimisele!

Kolmandaks. Panen südamele olla avatud ja sallivad erinevuste suhtes. Erivajadustega üliõpilased ja välisüliõpilased rikastavad meie ülikooli. Mõelge, millised on teie väärtused – mis on see väärtus, mida te muuta ei taha, sest on teie tuumväärtus, millele rajate oma elu. Samas olge avatud ja mõelge, millised on need põhimõtted, mida te olete valmis muutma, kui õpite uusi teadmisi ja kuulate erinevaid arvamusi! Väärtustagem erinevusi!

Neljandaks, aitame üksteist sel ülikooli teel. Siin on märgusõna – abivalmidus!
Olge abiks oma õppejõule, kui ta projektorit tööle ei saa. Aidake kaastudengit, kes ratastooliga ust ise avada ei saa. Kuulake ära seminarikaaslane, kes teksti paremaks mõistmiseks Teiega arutleda soovib. Olge abiks ülikoolile, kes väärt ürituse korraldamiseks teie abi palub. Siinkohal soovitan Teil kandideerida Tallinna Ülikooli esindustiimi. Olge abiks ka suure tähega Üliõpilaskonnas, et meie kõigile tudengitele pakkuda kvaliteetaega – siin, Tallinna Ülikoolis!

Teie igaühe panus loeb, et luua aktiivset, vastutustundlikku, sallivat ja abivalmis ülikooli keskkonda!

Soovin meile kõigile edu algavaks õppeaastaks! See on meie võimalus luua parimad aastad oma elus! Nii mõnedki ülikoolikaaslased on Eesti ja maailma tulevikutalendid, seega tasub nendega sotsialiseeruda ja käia loengutes kohapeal!

Ja ma loodan, et te leiate endas selle tahtejõu, et panustada enda arengusse tehes valik olla nii aktiivne kuulaja kui ka aktiivne oma tegudes!

Aitäh!

Leave a reply