Täna kogunevad Tartusse Balti ja Põhjamaade tudengiorganisatsioonide juhid

Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) võõrustab Balti ja Põhjamaade tudengiorganisatsioonide katuseühenduse Nordic Organisational Meeting (NOM) esindajaid. Kolmepäevase konverentsi peateema on õppejõudude õpetamisoskus ning tudengite õppimisoskus.

“Eesti Üliõpilaskondade Liidu jaoks on välispartnerite võõrustamine kahtlemata oluline sündmus,” sõnab tudengiorganisatsiooni juht Jaanus Müür. “Nordic Organisational Meetingu toimumine Tartus näitab meie tugevaid koostöösidemeid rahvusvahelisel tasandil ning annab tugeva taustajõu Eesti kõrghariduspoliitika eestkoste teostamisele,” võtab Müür kokku.

Konverentsi kahel esimesel päeval otsitakse ettekannetes ja töötubades võimalusi, kuidas saavad õppejõudude õpetamisoskuste ja üliõpilaste õppimisoskuste arendamisesse panustada üliõpilased nii ülikooli kui riiklikul tasandil. “Heade praktikate jagamine toetab kõrghariduse valdkonna elavdamist ning interaktiivsete lahenduste kasutusele võtmist,” selgitab Müür.

Pühapäeval toimuvad ametlikul NOM koosolekul kavatsevad tudengid võtta vastu resolutsiooni, mis taunib ekstrmistmi kasvu Euroopas ja sellest tulenevat ohtu välistudengite heaolule. NOM kutsub üles seisma kõigi tudengite inimõiguste eest ning astuma vastu ksenofoobia ja rassismi ilmingutele. “Meie seisukoht on kindel- kõigil peab siin olema hea ja turvaline. Tuleb mõista, et kui Eesti on atraktiivne sihtkoht välismaa talentidele, siis see soodustab nii kohalikku teadusloomet kui ka majandust.” sõnab EÜLi esimees Jaanus Müür.

EÜL on 1991. aastal asutatud üliõpilaste katusorganisatsioon, mis esindab Eesti tudengkonda. EÜLi peamine eesmärk on seista üliõpilaste hariduslike ning sotsiaalmajanduslike õiguste ja huvide eest.

Lisainfo:
Jaanus Müür
EÜLi juhatuse esimees
+372 53 066 477
jaanus.muur@eyl.ee

Leave a reply