14.06.2026 oli tähtis päev, sest EÜL sai uue juhi.
Valimised olid pingelised, sest kandidaate oli kaks – Robin Liiber ja Kaidrit Singh. Pinget kruvis juurde mõlema kandidaadi tugevad esinemised ning kogemused. Üldkoosolekul küsiti palju küsimusi erinevate esinduste poolt – nii oskuste, kogemuste kui ka visioonide kohta. Otsuse tegemine ei olnud kindlasti lihtne ning peale pikka arutelu osutuks valituks Robin Liiber!
Palusime ka Robinilt kommentaari oma tunnete ja mõtete kohta uude ametisse astudes:
“Aastakene EÜLi juhtimist saab olema üks ääretult põnev väljakutse. Tähelepanu vajavaid aspekte, millega tegeleda nii Eesti kui ka Euroopa kõrgharidusmaastikul on hulganisti. Kuidas kärpekääride varjus seista Euroopa programmide nt. Erasmus+ ja Horizon Europe eest ning Eestis kõrghariduse jätkusuutlikkuse ning kvaliteedi eest? Ootan ka kõrgkoolidega kohtumisi, et arutada, kuidas saaksime Eesti ühe suurima lobigrupina enda sõnumeid paremini avalikkusele edastada. Keda teist võiks olla meie nutikas ühiskond kuulda võtta, kui mitte tuleviku helgemaid päid? Tänan kõiki, kes selle ameti mulle usaldasid! See aastane sõit saab tulema metsikult huvitav!”
Soovime EÜL-i tiimiga Robinile veelkord palju õnne!