ESU 82. üldkoosolek

23.–28. mail toimus Pariisis Euroopa üliõpilasliidu (ESU) 82. üldkoosolek, mis oli esimene füüsiline üldkoosolek pärast pandeemia algust. EÜL-i esindasid asejuht Kristin Pintson ja kommunikatsioonijuht Katariina Järve.

Põhjamaade üliõpilasliitude esindajad ehk NOM.

Nädal oli laias laastus kahes osas: esimesed kaks päeva toimusid seminarid ning kolm päeva üldkoosoleku ametlikud osad. Nädal lõppes ESU 40. aastapäeva tähistamisega.

Esimesel seminaripäeval toimusid Pariisi linnavalitsuse ajaloolises saalis kogu nädala avamine ning dokumentide konsultatsioonid. Samuti toimus esimesel päeval paralleelsessioon naistele ja meestele seksuaalse ahistamise teemal kõrghariduses. Nendel sessioonidel tutvustasid Kristin ja Katariina seda, kuidas Eestis on loodud erinevad võrgustikud ning millised olid 2020. aastal EÜL-i samateemalise uuringu tulemused.

Kristin ja Katariina Pariisi raekojas. 

Kristin ja Katariina koos Soome SYL-i esindaja Yuriga.

Kristin ja Katariina esitlemas plaani ESU 85. üldkoosolekuks Tallinnas.

Teine seminaripäev toimus Panthéon-Assas Paris ülikoolis, mis asub ajaloolise Panteoni vastas. Teine päev keskendus Bologna protsessile ning erinevad töötoad ja paneelid olid seotud sellega, kuidas tudengite olukorda parandada. Teise päeva lõpetas valimisdebatt, kus osalesid kõik juhatuse ja tegevmeeskonna kandidaadid.

Kolmandal päeval algaski üldkoosolek. Esimene ametlike osade päev oli kõigile meeldetuletuseks, kuidas formaalsused füüsilisel üldkoosolekul toimivad. Esimese üldkoosoleku päeva tipphetk oli kindlasti juhatuse, tegevmeeskonna ja järelevalvekomisjoni valimised. Sel korral oli põhjamaade üliõpilasliitude võrgustikul NOM, kuhu ka EÜL kuulub, kokku neli kandidaati ning kõik neli osutusid ka valituks.

Juhatus

Uues ESU juhatuses on president Matteo Vespa Itaaliast ning asepresidendid Katrina Sproge Lätist (NOMi kandidaat) ja Horia Onita Rumeeniast.

Tegevmeeskond

Uues tegevmeeskonnas on Tór Marni Weihe Fääri saartelt (NOMi kandidaat), Tanguy Gilbert Prantsusmaalt, Iris Kimizoglu Saksamaalt, Oraz Myradov Valgevenest, Ana Gvritishvili Gruusiast, Andrej Pirjevec Sloveeniast ning Emily MacPherson Norrast (NOMi kandidaat).

Järelevalve- komisjon

Järelevalvekomisjoni uus liige on Teemu Vasama Soomest (NOMi kandidaat).

Kristin üldkoosoleku ametlikel osadel EÜL-i kahe häälega.

Kristin ja Katariina koos Belgia üliõpilasesindajaga pausi täitmas Käsna-Kalle vaatamisega.

Taamal Katariina hääletamas.

Teisel ja kolmandal üldkoosoleku päeval tegeleti järgmise aasta tööplaaniga, kuhu oli esitatud palju muudatusi. Nende hulgas oli ka EÜL-i ettepanek lisada tööplaani finantsametniku palkamine, kes aitab ESU-l rahaasjad korda ajada. Selle ettepaneku kiitis üldkoosolek ka heaks ning see lisati uue aasta tööplaani.

Lisaks muudatusettepanekule osales EÜL-i delegatsioon ka kolmes sõnavõtus. Ühe kirjutas ja esitas EÜL ise ning see oli suunatud ESU praegusele juhatusele, kes ei olnud valmis organisatsiooni eest vastutust võtma. Teise sõnavõtu tegime koos Soome tudengiesindajatega SYL-ist, mis keskendus üldkoosoleku juhatusele. Kolmanda sõnavõtuna toetasime rootslaste ettepanekut muuta tööplaan lühemaks, sest see suurendab veelgi töömahtu, mis on juba eos liiga suur.

Üks tipphetk EÜL-i jaoks oli kolmandal üldkoosoleku päeval, mil Kristin ja Katariina tutvustasid üldkoosoleku liikmetele plaani korraldada ESU 85. üldkoosolek 2023. aasta sügisel Tallinnas. Üldkoosolek kiitis selle plaani ühehäälselt heaks ning juba järgmise aasta sügisel on oodata Euroopa tudengiesindajaid Tallinnasse.

Intensiivse nädala lõpetas ESU 40. aastapäeva gala, kus olid kohal muuhulgas ka vilistlased. Väga äge oli suhelda endiste ESU inimestega Eestist ja ka mujalt, kes tegutsesid organisatsioonis isegi pea 20 aastat tagasi.

Kristin ja Katariina koos Soome organisatsioonide SYL ja SAMOK esindajatega.

Katariina koos EÜL-i vilistlase ja ESU lõpetava tegevmeeskonna liikme Kristeli ning Soome SYL-i esindaja Yuriga. 

Kristin ja Katariina koos EÜL-i vilistlase ja lõpetava ESU tegevmeeskonnaliikme Kristeliga.

Üldjoones oli kogu nädal väga positiivne, sest lõpuks oli võimalik näha teisi üliõpilasesindajaid ning kogemusi jagada. Kõige parem koostöö oli meil sel korral soomlaste, rootslaste, ungarlaste ja norrakatega. Samuti leidsime ühise keele austerlaste, taanlaste, leedukate ja valgevenelastega.

Sündmusel osalemist toetas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Katariina JärveEÜL-i kommunikatsioonijuht