Eesti Üliõpilaskondade Liidu tunnustused aastal 2022

On aeg avalikustada, keda Eesti Üliõpilaskondade Liit tunnustab aastal 2022!

Teenetemärk on EÜL-i kõrgeim autasu, mille väljaandmise eesmärgiks on tunnustada ja motiveerida isikuid, sealhulgas üliõpilasi, kellel on teeneid Eesti üliõpilaskondade ees. Aukirjad ja eritunnustused märgivad vastava kategooria silmapaistvaimat isikut/organisatsiooni.

Kuldmärk

Allan Aksiim. Allan oli üliõpilasliikumises pikemalt kui keskmine inimene: alustas enne magistriõpingute alustamist ja jätkas ka peale tudengistaatuse lõppemist. Selle aja jooksul sai temast tõeline hariduspoliitika fanaatik. Ta on inimene, kelle järgi hääletasid tihti üsna paljud teised üldkoosoleku liikmed. Ta on inimene, kes on väga palju päriselt EÜL-i käekäiku suutnud mõjutada. Allan alustas Tartu Ülikoolis ning siis, kui kõik juba arvasid, et Allan kunagi Tartust ei lahkugi, asus ta tööle EÜL-i avaliku poliitika nõunikuna, kus vedas tugevalt eest doktorantuuri reformi teemat.

Hõbemärk

Sten Ärm. Best Estonia president, TalTechi üliõpilasesinduse juht, EÜL-i volikogu liige – need on Sten Ärmi kolm kõige olulisemat rolli tudengiaktivistina. TalTechis vedas ta tugevalt eest tudengielu arendamist. Samuti oli üks tema lemmik teemadest koostöö teiste üliõpilasesindustega. Sten oli ideaalne esindaja, kellega koostööd teha – ta on heatahtlik, sõbralik, ääretult suure töövõimega ning suudab vaadata kõrghariduse teemasid suures pildis.

Gerlin Gil. Gerlin panustas nii TalTechis tudengite huvikaitsesse panustamisse kui ka ISICu brändi arengutesse EÜL-is. Õpingute ajal tegutses ta TalTechi üliõpilasesinduse juhina ning hiljem ühines EÜL-i kontoriga ISICu turundusjuhina. TalTechis seisis ta tugevalt hariduse kvaliteedi ning üliõpilasesinduse koostöiste suhete eest. Gerlin teeb kõike hingega, tal on alati palju ideid, kuidas oma valdkonda edasi arendada, ning ta viib neid ka ellu.

Teenetemärk

Trine Tamm. Väga sisuline ning oma tugevat arvamust omav inimene, kes pole kunagi kartnud tõstatada keerulisi teemasid, kui see on vajalik tudengite või EÜL-i jaoks. Trine on olnud Tartu Ülikooli Üliõpilasesinduse juhatuses ning EÜL-is kuulunud nii järelevalvekomisjoni kui üldkoosoleku liikmete hulka. Ta pole mitte ainult ise aktiivselt kaasa mõelnud, vaid tal on olnud oluline roll kaasata sellele mõtlemisse ka teisi.

Aasta esindaja

Tartu Ülikooli Üliõpilasesindus. Tudengisöökla piloteerimine, sentide kõlistamine, #poliitikudülikooli – need on ehedad näited, kuidas Tartu Ülikooli Üliõpilasesindus suudab ideest teostuseni minna vähem kui poole aastaga. TÜÜE jaoks on olulised kõrghariduse sisuteemad, milles nad tugevad eestkõnelejad on. TÜÜE suudab end oma koolis, kuid ka ühiskonnas üldiselt nähtavaks ja kuuldavaks teha. Nad oskavad suunata pilgu ka rahvusülikoolist välja ja teevad suurepärast koostööd teiste üliõpilasesinduste ja EÜL-iga.

Aasta tudengisõber

Rektorite Nõukogu. Nad võitlesid seni, kuni saavutasid tulemuse. Aasta alguses tehtud käik mitte sõlmida halduslepinguid ehmatas ühiskonda ning tänu sellele saavutasid kõrghariduse rahastuse probleemid varasemast palju rohkem kõlapinda. Kui halduslepingutega hakkas tunneli lõpus valgus terendama, ei ole rektorid siiski järele jätnud. Nüüd on nad järjest rohkem tähelepanu juhtinud tudengite toetussüsteemi probleemile ning vajadust sellele lahendusi leida.