Suveülikool 2023


Tänavune Eesti Üliõpilaskondade Liidu Suveülikool toimus 26.- 27. augustil kauni Reiu jõe kaldal Pärnu lähedal Reiu Puhkekeskuses. Sel aastal oli teemadena fookuses kõrghariduse kvaliteet ning tudengite omavaheline võrgustumine, mille kõrval sai hoo sisse EÜLi avaliku poliitika seisukohtade uuendus.

Suveülikoolis osalejatele avanes suurepärane võimalus saada põhjalik ülevaade uue Targa Tudengi projekti raames loodud kodulehest ja infomaterjalidest. Koolitust viis läbi projektijuht Karl-Hendrik Pallo.

Teine oluline teema oli Eesti Hariduse Kvaliteediagentuuri (HAKA) töötuba, “Kõrghariduse kvaliteet – mis see on ja kuidas seda saavutada?”. Töötoa läbiviijateks olid HAKA kõrghariduse valdkonna juht Maiki Udam ja tudengite kvaliteedivõrgustiku projektijuht Kristin Pintson. Tudengitel on peagi võimalus kandideerida ja osaleda HAKA ja EÜLi tudengite kvaliteedivõrgustiku töös, mille eesmärgiks on suurendada üliõpilaste võimekust ning kaasa aidata parimate lahenduste leidmisele õppega seonduvates küsimustes. Lisaks kutsutakse võrgustiku toel nii võrgustiku liikmete kui ka teiste tudengite kaasabil ellu algatusi kõrgkoolides ning seda just neis valdkondades, milles üliõpilaste panus oluline on. Rohkem infot HAKA kohta leiad nende kodulehelt.

Pildigalerii sündmusest on leitav siin

EÜL soovib kõikidele tudengitele edukat uue õppeaasta algust ning julgustab kõiki huvilisi osa võtma iga-aastastest Suveülikoolidest, et kohtuda teiste tudengitega ning panna suvele üheskoos ilus punkt kõrgharidusteemaliste aruteludega!